Po 11ti letech chovu našich koní v rekreační oblasti Slapy nad Vltavou ve Dvoře Záhoří, jsme se v  dubnu r. 2014  přestěhovali do vesničky Slavíkovice, okr. Klatovy.  Splnili jsme tím nejen nám, ale hlavně našim koním sen o vlastních pastvinách.

 

Chovem achaltekinských koní se zabýváme od r. 2002. V tomto roce jsme přivezli z bývalé farmy Achalteke v Chrastavě u Liberce ryzou, podílovou klisnu Gaspur. Pár měsíců nato ji následovala ze stejné farmy rovněž podílová klisna Eseira. Ostatní čtyři, tentokrát již plnokrevní achaltekinští koně přicestovali z dalekého jihoruského hřebčína Akhalt-Servis dne 30.1. 2004.

 

Název pro naši malou farmu jsme si půjčili od jedné z našich klisen. Její jméno Dorkeik znamenající v turkmenštině hnědá, nebo divoká gazela vhodně vystihuje tyto koně.

 

Můj zájem o Achaltekinské koně se datuje od r. 1972. V tomto roce mi otec přivezl z Moskvy knihu „Коннозаводство и конный спорт“.  Z mnoha a mnoha fotografií mne jako 11leté dítě zaujaly především tři snímky. K těmto snímkům jsem se stále a stále vracela, na všech třech byli achaltekinští koně. Konkrétně to byly fotografie hřebců Kaplan, Azat a klisny Enish. Zaujala mne jejich štíhlost a elegance a  tak vzniklo moje  „postižení“ těmito koňmi.

 

Naším chovným cílem jsou plnokrevní achaltekinští koně v dobrém typu a s dobrým charakterem. Koně, kteří budou dobrými společníky pro své majitele, spolehliví jako tzv. rodinní koně, ale také výkonní ve sportu. Hříbata u nás odchovaná jsou od prvních dnů zvykána na každodenní hřebelcování, zvedání nohou, nasazování ohlávky a vodění na vodítku. Získávají tak důvěru ve člověka a manipulace s nimi je naprosto bez problémů.

 

Budete-li mít zájem seznámit se s námi a našimi koňmi, budete vítáni. Návštěvy jsou možné kdykoliv po telefonické domluvě (603 915848).