Naše zvířátka / Our Animals

 

Další středoasiatka se k nám nastěhovala v srpnu 2017, jmenuje se Jaranga Gjulčitaj Tuhaj Bei. Přicestovala ze Slovenska, hubená a plná blech, ale dnes je z ní krásná slečna.

 

 

V březnu 2014 se k nám přistěhoval další středoasijský pastevecký pes jménem Fazil, který se narodil v chovatelské stanici Skuruthaj.

 

 

Mourinka Záhořská se do naší domácnosti přestěhovala zcela dobrovolně ze statku od našich koní. Vidět ji můžete na několika fotografiích s koňmi. Bydlí s námi od září 2009.

 

Oliver Tuklecký (Zrzek) k nám přicestoval  6.7.2009

Ještě u nás najdete akvárium o obsahu 600l. Aktuálně ho obývají Vieja synspilum a Glyptoperichthys gibiceps.

 

 

Ti, na které již jen vzpomínáme

 

Abassa (Hroudička) - stejně jako její máma odešla velmi brzy...

 

Dne 3.11.2014 naše fena Berry porodila 9 krásných štěňátek, 2 pejsky a 7feneček. Jedna fenka jménem Abassa u nás zůstala bydlet. Na svoje krásné jméno ale vůbec neslyší, protože odmalička se jí říkalo Hroudička,  měla totiž o 0,5kg více než ostatní.

 

Dne 7.12. 2012 jsme si přivezli hlídací posilu v podobě fenky středoasijského pasteveckého psa jménem Berry (Berruška) z chov.stanice Starý mlýn.

Její odchod  byl nečekaný. Při operaci torze žaludku zkolabovala při narkóze. Byly jí krásce, pouhé tři roky...

 

Berry a Liko

 

Dogo Canario Liko Xantiland, byl silný, vyrovnaný pes u kterého bychom nečekali žádný zdravotní problém. Bohužel opak byl pravdou, ukázalo se, že měl těžkou srdeční vadu a přidal se ještě diabetes. Odešel  7.8.2013, přesně rok a den po své kamarádce Beky, bylo mu  pouhých osm let.

 

Paní Boa Constrictor (hroznýšová královská) s námi žila asi 10let. Odstěhovala se do nového domova když jsme se stěhovali i my.

 

Středoasijský pastevecký pes, fena ILL Borojo (Beky) bývala vždy velmi svérázná dáma. Dožila se krásných 14ti let, odešla 6.8.2012.

 

Argentinská doga, pes jménem Corado Haltrava (Coudy). Velice impozantní a sebevědomý pes s námi žil 7 let, odešel na leukémii.

 

Kaloně egyptské jsme si nadělili pod stromeček r.2008, ale vzhledem k tomu, že jim u nás byla zima, odcestovali za větším teplem.

 

Iguana Iguana (leguán zelený) s námi žili asi 15 let. O posledního jsme přišli v prosinci 2009.

 

Americký Stafordšírský teriér,  Argo Jary's (Ponty) byl a provždy zůstane č.1

 

Byla jsem dlouholetou chovatelkou morčat, zakladatelkou a předsedkyní ZO, rovněž posuzovatelkou. Chov a veškerou činnost jsem z nedostatku času ukončila. Morčata která u nás žila a vyrostla by se dala počítat na stovky. Představím jen některé, většina z nich se narodila v naší ch.stanici "z Orky".

 

Klisna Českého teplokrevníka Vanya byla naším prvním koněm. Nádherná znaková ryzka po Garnizon z Vanilka. Dnes je v majetku Sváti Kašparové a má se velmi dobře.