Akce, výstavy  /  Aktion, Show

Fotografie jsou chráněny autorským právem

 

 

Na Ola Ranchi v  Litohošťi jsme se ve dnech 15.-16.7.2016  zúčastnili prvního, v Čechách pořádaného Mezinárodního  šampionátu achaltekinských koní "Corona Bohemiae Cup 2016".  Naši farmu zastoupili  hřebci Derkar a Dilemek. Přihlášena byla ještě klisna Dalchyn Dodak, ale díky vzdálenosti jsme ji nestačili přivézt. 

Druhé místo Derkara ve třídě 3-4letých hřebců pro nás bylo překvapením a zklamáním  zároveň. Až po ukončení šampionátu,  při návštěvě inspektorky  na naší farmě jsme se dozvěděli proč.  Došlo k chybě, a Derkar byl posuzován jako kryptorchid. Tento omyl byl  u nás doma objasněn, ale bohužel na jakékoliv řešení již bylo pozdě a nezbylo než se s danou situací smířit. O jeho celkovém umístění, pokud by ze skupiny postoupil dál se tak můžeme jen dohadovat...

Důkaz, že Derkar není kryptorchid, ale je vybaven "oboustranně" :-) naleznete ve fotogalerii.

Dilemek bohužel při předvádění  zakulhal, umístil se tak ve třídě 5letých a starších hřebců až na 4místě. Děkujeme Tereze Slováčkové za spolupráci a Dilemkovo předvedení.

Derkar

Dilemek

 

Výstava "Koně v akci" - Pardubice 2.- 4.9.2011 ©Foto Petra Lukešová

Pro Damaska pátá účast na této výstavě byla výhrou i prohrou zároveň.  V anketě Nejkrásnější kůň 2011 získal krásné druhé místo a v dostihu východních koní byl stejně jako loni a předloni opět první, letos však od konce. Ne, že by byl nejpomalejší, ale po tom co si achaltekinci mysleli, že zahřívací cval ke startu je již skutečný dostih a oběhli si celý okruh závodiště, tak již do pořadí nezasáhli. Navíc Damask po startu kdy ostatní vyrazili vpřed, zařadil zpátečku. Do cíle tedy za ostatními doběhl až daleko poslední.

Výstava "Koně v akci" - Pardubice 3. - 5.9.2010  ©Foto Petr a Pavel Gálovi

Již po čtvrté se Damask zúčastnil této výstavy, radost nám udělal  1.m v dostihu východních koní, kde obhájil vítězství z loňského roku.

Vítězové Damask a Tomáš Vodrážka

 

Pardubice 4.-6.9. 2009 - výstava "Koně v akci"

Stejně jako v předcházejících letech  jsme se zúčastnili pardubické výstavy. I letos naši stáj na této akci zastupoval hřebec Damask a již podruhé byla v jeho sedle sl. Jiřina Simandlová. V dostihu východních plemen ji v sedle vystřídal žk. Tomáš Vodrážka. Pro oba byl tento start prvním vítězným a budeme jim držet palce, aby se jim spolu dařilo i v příštím roce.  Oběma děkujeme.

 

Ve stáji před dostihem

Dostih východních koní, Damask a Mingam

Damask

Odchod před tribunami

Čekání před vystoupením

Přehlídka před tribunami

V paddocku

Poděkování na závěr

Fotografie Blanky Satranové a Renaty Kolářové

 

 

Pardubice - dostihové odpoledne 13.6.2009  "Cena Boinou" (1.600m)

V letošním roce se postavil Damask na start již se zkušenostmi a stejně jako loni stáli na startu čtyři koně. I přes to, že jeho jezdec žk. Tomáš Vodrážka ztratil před startem třmen a vybíhal se ztrátou z posledního místa, doběhl na krásném druhém místě. S Damaskem i nadále počítáme do dalších startů a doufáme, že nám bude dělat stejnou radost jako tentokrát. Děkujeme  jeho jezdci a Jiřině Simandlové, která Damaska odvodila a já se tak mohla věnovat focení.                                             

Autorské fotografie Zenona Kiszy (©Foto: www.fotokisza.com) a Lenky Jamnické (©Foto: www.deserve.estranky.cz)

 

 

Pardubice, Koně v akci 5.-7.9.2008 / Pardubice, Horses in action 2008

Tohoto 10. jubilejního ročníku výstavy  "Koně v akci" pořádaném na pardubickém závodišti jsme ze zúčastnili s našimi koňmi již popáté. Letos v sedle Damaska seděla  poprvé Jiřina Simandlová  a to jak při vystoupení "Karavana darů"  tak v dostihu východních plemen. Účast Damaska na výstavě byla do poslední chvíle zvažována kvůli nataženému ramennímu svalu. Po konzultaci s vet.lékařem a za jeho souhlasu tuto výstavu absolvoval. V neděli to však již bohužel bylo více znát.

Vystoupení "Karavana darů" YouTube

Dostih východních plemen YouTube

 

 

Pardubice - dostihové odpoledne 14.6.2008

Cena Boinou (1200m) YouTube

Pro Damaska to byl první životní start a ač jsme skončili na posledním místě, jsme  spokojeni. V pořádku jsme přešli celou trať a načerpali zkušenosti pro starty příští.

 

 

Pardubice, Koně v akci 2007 / Pardubice, Horses in action 2007 

Autorské fotografie Lindy Welsch

 

 

Seminář hřebců s Milanem Kovářem 14.-15.10. 2006  / Milan Kovar and his seminar with stallions 14.-15.10. 2006

 

 

Lysá nad Labem, Kůň 2006 / Lysá nad Labem, Horse 2006

 

 

Pardubice, Koně v akci 2006 / Pardubice - Horses in action 2006

 

 

Praha - Císařský ostrov 2006

 

 

Pardubice, Koně v akci 2005 / Pardubice - Horses in action 2005

 

G.A. Custer 2004    (c) Viktor Barsa a Josef Krejza

 

 

Pardubice, Koně v akci 2004 / Pardubice, Horses in action 2004  (c) Michaela Litovová